اخبار

با اخبار فناوری سیم تل بروز باشید

کره جنوبی کمپ ترک اعتیاد به موبایل و اینترنت ساخت 1398/10/03


دولت کره جنوبی از راه‌اندازی ۱۶ کمپ ترک اعتیاد به اینترنت و تلفن همراه در این کشور خبر داد. بر اساس گزارش سیم تل فروشنده برتر خط 912 و ارائه کننده خدمات وام سیم کارت همراه اول، کشور کره جنوبی از جمله کشور‌های دارنده بیشترین تعداد گوشی‌های هوشمند در دنیا است. آمار‌های دولتی نشان می‌دهد بیش از ۹۸ درصد از نوجوانان این کشور در سال ۲۰۱۸ با یک گوشی همراه کار کرده‌اند که در بسیاری از آنان نشانه‌های اعتیاد به این فناوری مشاهده می‌شود.

 وزارت علوم، اطلاعات و فناوری ارتباطات کره جنوبی اعلام کرد: سال گذشته حدود ۳۰ درصد از کودکان ۱۰ تا ۱۹ ساله در این کشور در گروه افرادی جای گرفتند که وابستگی بیش از حد به تلفن‌های همراه خود دارند. در حقیقت این کودکان به دلیل استفاده از گوشی هوشمند با پیامد‌های جدی از جمله کاهش مهارت خودکنترلی روبرو بوده‌اند. در سال جاری وزارت خانواده و برابری جنسیتی کره جنوبی از راه‌اندازی ۱۶ کمپ در این کشور برای ۴۰۰ دانش‌آموز مقطع دبیرستان و راهنمایی خبر داد. برای برخی از والدین راه‌اندازی این کمپ‌ها آخرین گزینه است.
به گزارش شبکه خبری CNN، حضور در این کمپ‌ها برای نوجوانان رایگان است و آنان در مدت زمان حضور در این کمپ‌ها به انجام فعالیت‌های مختلف تشویق می‌شوند. همچنین در جلسات مشاوره فردی، گروهی و خانوادگی شرکت می‌کنند تا در مورد استفاده آنان از تلفن همراه بحث کنند. 
 کلیه دارندگان و مالکان و همچنین خریداران سیم کارت و خط 912 می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن از خدمات وام سیم کارت سیم تل استفاده کنند. مشتریان محترم برای کسب آگاهی از شرایط تسهیلات همراه اول و پرداخت وام روی سیم کارت در کرج و تهران به صفحه  وام همراه اول در سایت سیم تل مراجعه کنند.